Světově známé telenovely

Měsíční archív: Květen 2012

Seriál Tisíc a jedna noc

Tato turecká telenovela byla natočena roku 2006 a má celkově 180 dílů po 45 minutách. Příběh nám vypráví o talentované architektce Šeherezádě, která je matkou pětiletého chlapce, jenž trpí leukémií a potřebuje urgentní pomoc, jež spočívá ve finančně velmi náročné operaci. Šeherezáda tedy nutně potřebuje pro svého chlapce sehnat peníze.

Onur Aksal, což je majitel společnosti, kde je Šeherezáda zaměstnána, je ochotný ji peníze dát, avšak jen pod podmínkou, že s ním stráví noc. Šeherezáda nakonec na tento návrh přistoupí, avšak od té chvíle Onur touží stále více být v její přítomnosti.

Onur zdvojnásobuje svoji nabídka za další společně strávenou noc. Šeherezáda je jeho návrhy znechucena a pokouší si najít novou práci, avšak osud ji všechno zkomplikuje. Děj této telenovely je ve skutečnosti inspirován příběhem, který můžeme najít v knize lidových arabských pohádek. Pojednává o Šahrijárovi, kterému byla jeho manželka nevěrná a tak zanevřel na všechny ostatní ženy. Pomohla mu až Šeherezáda. Hlavní herci, Bergüzar Korel a Halit Ergenç, jsou ve skutečném životě manželé. Seznámili se ještě před natáčením seriálu. V roce 2009 se vzali a mají syna.

V seriálu se také vyskytla jedna chyba, a to že během scény, kdy se Bennu Ataman (Ceyda Düvenci) stěhuje do sídla, kde přebývá Šeherezáda (Bergüzar Korel), jsi můžete všimnout, že záběry z jeho nového a současného bydliště byly natočeny ve stejných místnostech, jen byl trochu jinak uspořádán interiér.

Vložil Tisíc a jedna noc online, Turecké telenovely online | Štítek , , , | Zanechat komentář

Tisíc a jedna noc díly

Seriál Tisíc a jedna noc je tureckou telenovelou, kterou začala nedávno vysílat televize Nova. První díl tohoto seriálu byl vysílaný 6. února roku 2011. Další týden pak televize Nova odvysílal hned šest dílů tohoto seriálu. Po jednom týdnu v hlavním vysílacím čase se však seriál přesunul na pozdní odpoledne.

A kolik má tedy seriál Tisíc a jedna noc dílů? V originále má celkově devadesát dílů. Televize Nova a stejně tak i televize Markýza na Slovensku však každý díl rozdělila na polovinu, takže celá série bude mít celkově 180 dílů a každá epizoda je dlouhá 45 minut bez reklam. Pokud si to tedy jednoduše spočítáme, tak vzhledem k tomu, že celý seriál Tisíc a jedna noc má 180 dílů, bude vysílání trvat minimálně několik měsíců.

Příběh začíná seznamováním se Šeherezádou, což je talentovaná a krásná architekta, která se již dlouho věnuje jednomu rozsáhlému projektu. Naneštěstí v den, kdy má odevzdat projekt se opozdí. Nikdo nemá tušení, že za jejím zpožděním stojí její vážně nemocný syn Kaan, který trpí leukémií.

Vložil Tisíc a jedna noc online, Turecké telenovely online | Štítek , , , | Zanechat komentář

Tisíc a jedna noc Voyo

Voyo je jakýsi filmový a seriálový svět televize Nova, kde když zaplatíte paušální příspěvek, můžete se dívat na seriály a filmy, které nám TV Nova přináší na internetu, kdykoliv budete chtít. Na seriály se můžete dívat dokonce ještě dříve, než jsou odvysílány v televizi.

Nabídka videoportálu VOYO je rozsáhlá a stále přibývají nové věci. V katalogu filmu se neustále objevují nové tituly, přibývají také nové seriály a samozřejmě také tituly televize Nova, z nich některé se zde objeví třeba i týden před premiérou v televizi, takže na ně nemusíte čekat.

Jestliže si objednáte tento balíček, budete se moci dokonce dívat na televizi Nova živě, a to samozřejmě i na sportovní přenosy na kanále Nova Sport. Můžete si tak jako fanda televize Voyo vychutnat přenosy živě, a to třeba zápasy NHL a KHL, tenisový Wimbledon, různé golfové turnaje a tak podobně.

A jak si tedy můžete televizi Voyo aktivovat? V současné době to lze například pomocí mobilního telefonu. Platba bude provedena v několika jednoduchých krocích. Nejdříve zadáte své telefonní číslo a na toto číslo Vám bude poslána SMS. Jakmile tuto SMS potvrdíte, bude Vám poslán kontrolní kód a Vaše Voyo bude aktivována.

Vložil Tisíc a jedna noc online | Štítek , , , | Zanechat komentář

Tisíc a jedna noc kniha

Málokdo ví, že turecký seriál Tisíc a jedna noc vychází ve skutečnosti ze stejnojmenné knihy arabských povídek o králi Šahrijárovi, kterému byla jeho manželka nevěrná a on tak zanevřel na všechny ženy. Objevila se však krásná Šeherezáda, která byla natolik moudrá a věrná, že si jeho srdce získala.

V seriálu můžeme několikrát slyšet verše z této knihy a hudebním doprovodem je zde suita Scheherazade od Nikolaje Rimskij-Korsakova. Seriál je vysílán v Český republice 6. února roku 2011. Kromě České republiky je tato telenovela vysílána také ve Slovenské republice, v Rumunsku, Chorvatsku, Bulharsku, Řecku, Turecku i na Ukrajině.

Roku 2011 byl tento seriál na webové stránce československá filmová databáze zařazen na 17. místo v kategorii nejhorší seriál. Na druhou stranu na IMDb je seriál hodnocen poměrně lépe, a to 5,3 z 10. Podle statistik tohoto serveru se tento seriál těší největšímu zájmu zejména u lidí starších 45let a samozřejmě také je větší obliba u žen.

Seriál byl poprvé vysílán v Turecku v období let 2006 až 2009. Celkově se natočilo 90 dílů, přičemž u vysílání v SR a v ČR, ale také v Chorvatsku se však díly rozdělily na polovinu.

Vložil Tisíc a jedna noc | Štítek , , , | Zanechat komentář

Youtube Tisíc a jedna noc

Seriál Tisíc a jedna noc k nám dorazil roku 2011 z Turecka. Telenovela však byla natočena mnohem dříve, a to již roku 2006. Celkově bylo tohoto seriálu natočeno 180 dílů po pětačtyřiceti minutách. Jedna nejmenovaná komerční televize nás však všechny zarazila, neboť dala tuto telenovelu do hlavního vysílacího času, tedy na osmou hodinu večerní. Nikdo jistě nepochyboval o tom, že v Turecku měl tento seriál obrovský úspěch, avšak dávat telenovelu na osmou večer je trošku moc.

Seriál si samozřejmě získal poměrně velké množství příznivců i u nás, avšak na to, aby se v hlavním vysílacím čase udržel, opravdu neměl. Můžeme se tedy alespoň podívat na znělku seriálu (telenovely) Tisíc a jedna noc.

Vložil Tisíc a jedna noc | Štítek , , | Zanechat komentář

Tisíc a jedna noc herci

Tisíc a jedna noc je tureckým seriálem, který byl natočen roku 2006. Hlavní postavu si zde zahrála Bergüzar Gökçe Korel, filmová a divadelní herečka, která se narodila 2.9.1982 v Istanbulu. Svou dětskou část života strávila ve městě Ulus, kde chodila na základní školu. Středoškolského vzdělání se jí pak dostalo na Yildizské akademii.

Poté začala navštěvovat kurzy herectví na univerzitě Mimam Sinan, přičemž během studování také profesionálně hrála volejbal, který však později opustila. Svůj první krok v herecké kariéře udělala se snímkem Údolí vlků. Nabídka na tento film se objevila v době, kdy byl její otec zrovna v nemocnici.

Bergüzar hodně váhala, jestli má tuto roli vůbec přijmout, neboť byla poměrně těžká, protože se musela naučit arabsky a také nechtěla opustit rodinu kvůli tátovi, avšak její matka jí přemluvila. Její největší a nejúspěšnější role přišla až roku 2006. Role Šeherezády Evliyaoğlu, která byla matkou velmi nemocného syna a vyspala se se svým šéfem proto, aby získala finanční prostředky.

V průběhu natáčení se zamilovala do Onura Aksala, kterého si zahrál Halit Ergenç. V roce 2009 proběhla svatba a dnes společně vychovávají syna Aliho.

Vložil Tisíc a jedna noc, Tisíc a jedna noc online | Štítek , , , | Zanechat komentář

Telenovela Hříšná láska

Mexická telenovela Hříšná láska se natočila v roce 2001, přičemž se natočilo celkem 238 dílů po 45 minutách. Příběh nám sděluje osud dívky Palomy, což je mladá sběračka kávy, která je dohromady se svou mámou Soledad zaměstnána na haciendě Casa Blanca. Paloma to chce v životě někam dotáhnout a jakmile má volno, tak studuje.

Jakmile zemře majitel Casa Blancy, tak se koná sešlost celé rodiny a ukáže se tam i vnuk majitele Loreno Diego. Osud pak svede tyto dva dohromady a oběma je jasné, že je to pravá láska. Jakmile Diego odjíždí, vykonají slib, že se za rok oddají. Jenže samozřejmě se to nestane, neboť osud je nevyzpytatelný.

Telenovela Hříšná láska je předělávkou seriálu, který vznikl v Kolumbii, Café con aroma de mujer, jehož autorství má na svědomí známý scénárista Fernando Gaitán (postaral se tak o napsání Ošklivky Betty). V této telenovele najdete skoro všechno, co má ve správné telenovele být. Intriky, pěkné ženy, lásku, nenávist a tak podobně. I díky tomuto všemu si telenovela získala poměrně veliké množství příznivců po celém světě.

Vložil Mexické telenovely online, Oblíbené telenovely | Štítek , , , | Zanechat komentář

Telenovela Marina

Marina je mexická telenovela, která byla natočena roku 2006, přičemž bylo natočeno celkově 169 dílů po čtyřiceti pěti minutách. Telenovela Marina je příběhem poměrně jednoduchým, ale divokým a zábavným. Marina je milující dívkou, která řídí turistickou loď v nádherném Acapulcu.

Život pro ni přestane mít smysl ve chvílí, kdy jí zemře matka a Marina se musí přestěhovat do luxusního sídla, které vlastní Marales Alarcon, což je bohatá rodina, která není moc ráda, že se u nich Marina objevila. Na zámku se bude muset Marina postavit pohrdání a zlu, ale nakonec najde útočiště u bohatého Dona Guillerma Alarcona Ferrera, jež je, jak se později dozvídá, strýcem dívky.

Marina potkává v sídle také mladého muže Ricarda Morala, který ji také na začátku nemá moc rád, avšak poté se bláznivě zamiluje. Je ale ženatý, avšak jeho žena Adriana později zemře během autonehody. Stačí však ještě sdělit Ricardovi, že dítě, které čekala, patřilo Juliovi. I když je Marina pod záštitou Donea Guillerma, dostala se do problému.

Jde například o Veronicu Saldivar, což je zlá žena, jež je také zamilovaná do Ricarda a stává se největším nepřítelem pro Marinu.

Vložil Mexické telenovely online | Štítek , , , | Zanechat komentář

Mexické telenovely

Mexiko je taktéž zemí, kde se rodí až převelké množství telenovel. Jednou z nejlépe hodnocených je například telenovela Rubí. Jedná se o seriál, který vznikl roku 2004, přičemž bylo natočeno celkově 115 dílů po 45 minutách. Příběh vypráví o mladé slečně Rubi, která vyrostla v chudých poměrech.

Osud jí ale nadělil do vínku neskutečnou fyzickou krásu, čehož Rubi může využít, aby se vdala za bohatého muže vysokého postavení. Tady také začíná její příběh. S pomocí své sestry Cristiny se Rubi dostane na soukromou univerzitu. Zatímco si Rubi užívá studentského života, její sestra musí tvrdě pracovat, aby mohla matce pomoci zaplatit všechny účty.

Další, asi mnohem známější telenovelou, je bezesporu Esmeralda, která byla natočena roku 1997, přičemž celkově vzniklo 137 dílů po 45 minutách. K Esmeraldě se také pojí několik zajímavostí. Například, že literární předlohou byl román mexické spisovatelky Oliete Lourdes. První filmová verze Esmeraldy vznikla v roce 1968 ve venezuelské produkci. Telenovela byla prodána do 80 zemí a dabována do 15 jazyků. V Maďarsku se dokonce pořádala sbírka na operaci Esmeraldiných očí.

Vložil Mexické telenovely online | Štítek , , , | Zanechat komentář

Telenovely online

Telenovely jsou velmi oblíbeným prostředkem, jak zaplácat nějaká volná místa v televizním programu. Nejčastěji k nám proudí například telenovely z Turecka, Argentiny, Kostariky a tak podobně. Jestliže se chcete podívat na nějaký ucelený seznam většiny telenovel, které “bohužel” dorazily k nám, do České republiky nebo třeba na Slovensko, můžete navštívit stránky československé filmové databáze, kde najedete do rubriky žebříčky, zvolíte typ TV seriál a žánr telenovela.

Zjistíte, že dle hodnocení, je opravdu 90 % všech telenovel, které k nám přišli, poměrně brak. Avšak samozřejmě není nikde psáno, že se to někomu nemůže líbit. Většinou si však tyto seriály nacházejí své příznivce v řadách důchodců, spíše ženského pokolení. Jestliže bychom měli jmenovat pár telenovel, které se staly poměrně velkým hitem jak ve světě, tak i u nás, byla by to určitě notoricky známá zelená Esmeralda, dále cikánská diva Kassandra, nezkrotný Divoký Anděl a tak podobně.

V poslední době sem však začíná pronikat nepochopitelný proud telenovel tureckých. Jedná se napříkla o telenovelu Tisíc a jedna noc, která byla na počátku zařazena dokonce o hlavního vysílacího času nejmenované komerční televize. Naštěstí si tento klenot nenašel dostatek divák a divaček.

Vložil Mexické telenovely online, Turecké telenovely online | Štítek , , , | Zanechat komentář