Světově známé telenovely

Esmeralda recenze

Jedna z prvních a zároveň nejslavnějších telenovel Esmeralda vznikla v roce 1997. Celkově bylo natočeno tohoto seriálu 137 dílů po 45 minutách. Příběh začíná jednou tajemnou nocí, kdy na svět přijdou dvě děti.

Narodil se chlapeček, který se zdál být zdravý a holčička, která se zdála být velice slabá a na pokraji smrti. Holčička také jako mrtvá vypadá a tak porodní bába Dominga spolu s matkou holčičky rozhodnou o výměně dětí. Chlapci dají jméno José Armando.

Když Dominga přinese miminko k sobě domů, aby našla vhodné místo na pohřbení děvčátka, holčička otevře oči. Vrátit děti je však již bohužel nemožné a tak si Dominga děvčátko nechá a pojmenuje ji Esmeralda. Telenovela měla opravdu veliký úspěch, byla prodána celkově do osmdesátí zemí světa a dabována do patnácti jazyků. Literární předlohou byl román mexické spisovatelky Oliete Lourdes.

První filmová verze Esmeraldy vznikla v roce 1968 ve venezuelské produkci. Natáčení probíhalo od 5. května 1996 do 31. října 1997. Esmeralda má také dnes již notoricky známou seriálovou znělku, která se také těšila veliké oblibě.

Komentáře jsou uzavřeny.